Şubeye gitmeden internetten banka hesabı açma imkanı olan bankalarŞubeye gitmeden internetten banka hesabı açma imkanı olan bankalarİntenetten banka hesap açabilme işlemleri Finansbank, Yapı Kredi, İş Bankası, TEB ve Kuveyt Türk bankaları ile yapılabiliyor. Bu bankalar; şubeye gitmek ve sıra beklemek gibi zahmetleri ortadan kaldırarak intenet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden banka hesabı açmanızı mümkün kılıyor.

Garanti BBVA ve Ziraat Katılım Bankası da intenetten banka hesabı açma olanağı sağlasa da, dosya imzası için şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. ING Bank’ta yalnızca vadeli hesaplar için intenetten başvuru yapılabiliyor.  

Şubeye gitmeden hesap açma olağanı sağlayan bankalar

Banka

Dijital Bankacılık İsmi

Başvuru

Şubeye Gitmek Gerekiyor mu?

 

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi- Sınırsız Bankacılık

Mobil Uygulama

Hayır

 

Finansbank

Enpara.com

İntenet

Hayır

İş Bankası

İşCep

Mobil Uygulama

Hayır

TEB

CEPTETEB

İntenet

Hayır

Kuveyt Türk

Senin Bankan

İntenet

Hayır

 

ING Bank

e-Turuncu

İntenet

Hayır

 

Garanti Bankası

Garanti BBVA

Mobil Uygulama

Evet

Ziraat Bankası

Ziraat Katılım

İntenet+Telefon

Evet

 

İntenetten banka hesabı açma belgeleri nelerdir?

Dijital bankacılık kanallarında intenetten banka hesabı açma işlemi için talep edilebilecek belgeler; T.C. kimlik numarası, cep telefonu numaranız, adres ve kişisel bilgilerdir. Başvurularınızı tamamlayabilmeniz için dosya imzası gerekecektir. Bankalar, kurye ve müşteri danışmanları aracılığıyla belgeleri sizin adresinize gönderir.

Finansbank intenetten hesap açma

Finansbank’ın bankacılık modeliyle oluşturmuş olduğu Enpara.com ile bankaya gitmeden hesap açabilirsiniz. Şubelerde saatlerinizi harcamadan hızlı ve kolayca banka hesabınızı açabilmek için tarayıcınızda;

https://www.qnbfinansbank.enpara.com sitesine giriş yaparak sağ tarafta yer alan ‘’Enparalı ol’’ butonuna tıklayın. Açılan pencerede başvuru amacınızı seçip kişisel bilgilerinizi eklemeniz gerekmektedir.

İş Bankası intenetten hesap açma

Google PlayStore veya AppStore ile İşCep uygulamasını indirip İş Bankası intenetten hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz. ‘’Müşteri olmak istiyorum’’ butonuna tıklayarak;

T.C. kimlik numaranız,

Telefon numaranız,

Doğum tarihiniz,

Adres bilginiz ile hesabınızı açabilirsiniz.

TEB intenetten hesap açma

CEPTETEB ile şubeye gitmeden hesap açma başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Türkiye Ekonomi Bankası dijital bankacılık uzantısı CEPTETEB hesabı açabilmek için;

https://www.cepteteb.com.tr adresine giriş yapıp Hesap Aç butonuna tıklayın. T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı yazdıktan sonra telefonunuza gelen kodu davet kodu bölümüne yazın.

Kuveyt Türk intenetten hesap açma

Kuveyt Türk Senin Bankan ile dilediğiniz bütün noktalarda, masrafsız, hızlı ve kolay işlem yapabilirsiniz. Senin Bankan intenet şubesi üzerinden hesap açabilmeniz için;

https://www.seninbankan.com.tr sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Açılan ekranda adınızı soyadınızı, cep telefonu numaranızı, T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve diğer iletişim bilgilerini girmeniz gerekmektedir.  

ING Bank intenetten hesap açma

ING Bank e-turuncu hesap üzerinden bankacılık işlemlerinizi dijital ortamda şube veya sıra beklemeden yapabilirsiniz. e-Turuncu hesabınızı açabilmek için;

www.ing.com.tr adresine giriş yapın. Açılan menüde e-Turuncu sekmesini seçip ‘’e-Turuncu hesabınızı oluşturmak için Hemen Başvurun’’ sekmesine tıklayın.

Garanti BBVA intenetten hesap açma

Garanti BBVA Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirip ‘’Hesap Aç’’ butonuna tıklayın. T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı girip onayladığınızda Garanti BBVA müşteri danışmanları sizinle uygulama üzerinden Görüntülü Konuşma başlatacaktır.

Ziraat Katılım intenetten hesap açma

Ziraat Bankası’ndan intenetten banka hesabı açma işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Doğrudan https://www.ziraatkatilim.com.tr/bireysel/Sayfalar/Aninda-Hesap-Ac.aspx adresine giriş yaparak sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunun için;

Anında hesap aç butonuna tıklayın,

T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızla giriş yapın,

Kişisel bilgileriniz ve adres bilgilerinizi girin,

Banka kartı ve imzalamanız gereken dosyalar için şubeye gidip işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.  

Yazıda https://haberport.com/ekonomi/subeye-gitmeden-internetten-banka-hesabi-acma-imkani-olan-bankalar-h32214.html baz alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir