Kısa çalışma ödeneği başvuruları yarından itibaren elektronik ortamda yapılak!Kısa çalışma ödeneği başvuruları yarından itibaren elektronik ortamda yapılak!Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, merak edilen Kısa Çalışma Ödeneği için başvuruların yarın başlayacağını ve tüm başvuruların intenet üzerinden alınacağını belirtti.

Kısa çalışma ödeneği başvuruları yarın alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk gerçekleştirdiği yazılı konuşmasında koronavirüs sebebiyle kötü şartlar altında yaşamak zorunda kalan ve kısa süreli çalışma uygulamasına girmek isteyen işverenin, İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine intenet üzerinden, e posta aracılığı ile gönderilecek adres bilgilerinin sonucunda gereken belgeleri ileterek, başvuruların gerçekleştirileceğini belirtti.

Selçuk açıklamasında, başvurular hakkındaki yapılacak açıklamaların www.iskur.gov.tr sitesinden gerçekleştirileceği bilgisini verdi.

Kısa Çalışma Ödeneğinin uygulamaya sokulacağı konusunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın yapmış olduğu açıklama “Ekonominin İstikrar Kalkanı Paketi’nde bulunduğuna değinen Selçuk, İŞKUR yönetim kurulunun da bu süreci hızlandırmak için başvuruların intenet üzerinden yapılabilmesi kararını aldığını söyledi.

Kısa dönemli çalışma ücretlerinin Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımızca sunulan uygunluk tespitinin sonrasında yapılacağını söyleyen Bakan Zehra zümrüt Selçuk, yapılan başvuruların sonuçları ile süreç hakkındaki bilgilerin www.iskur.gov.tr İŞKUR resmi web sitesi üzerinden alınabileceği ve yapıalcak tüm duyuruların intenet sitesinde paylaşılacağını söyledi.

 

Yazıda https://haberport.com/ekonomi/kisa-calisma-odenegi-basvurulari-yarindan-itibaren-elektronik-ortamda-yapilak-h32325.html baz alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir