Çiftçi BAĞKUR prim ödeme fiyatları ne kadar? 2020 İsteğe Bağlı BAĞKUR primi miktarıÇiftçi BAĞKUR prim ödeme fiyatları ne kadar? 2020 İsteğe Bağlı BAĞKUR primi miktarıAralık ayı enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan enflasyon rakamlarıyla beraber BAĞKUR primleride belirlendi. BAĞKUR prim ödemeleri çiftçiler, esnaflar, isteğe bağlı ve en düşük olarak kategoriye ayrılıyor.

Çiftçiler 781 TL Ödeyecek

Aralık ayı enflasyon miktarlarının açıklanmasıyla birlikte çiftçilerin ödemesi gereken BAĞKUR primleri belirlendi.  Çiftçi primlerini daha önce düzenli ödeyenlere yüzde 5 indirim imkanı verilecek.  Bu indirimle beraber ödenmesi gereken aylık prim tutarı 781,36 TL olarak belirlenmiştir. Prim borcunu düzenli ödemeyen çiftçiler için ise indirimsiz olarak ödemelerini gerçekleştirecek.  İndirimsiz ödeme tutarı ise 913,80 TL’dir.

Esnaflar 868 TL Ödeyecek

Düzenli prim ödemesi yapan esnaflar BAĞKUR prim ödemesini 868,18 TL olarak ödeyecek. Düzenli prim ödemesini yapmayıp yüzde 5 indirimini kullanamayan kişiler ise 1015,33 TL ödeyecek.

İsteğe Bağlı BAĞKUR Primi Ne Kadar?

İsteğe bağlı BAĞKUR primi yatıran vatandaşlar yüzde 5 indirim imkanından faydalanamamaktadır. İsteğe bağlı BAĞKUR primi ödeyenler en düşük brüt asgari ücretin yüzde 32’si kadar prim ödemesi yapacaklar. 2020 yılında yapılan enflasyon zamları ile birlikte isteğe bağlı BAĞKUR priminde en düşük ücret 941,76 TL ve en yüksek prim ise 7 bin 63 TL olarak belirlendi.

Yazıda https://haberport.com/ekonomi/ciftci-bagkur-prim-odeme-fiyatlari-ne-kadar-2020-istege-bagli-bagkur-primi-miktari-h32252.html baz alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir