Borcu olana anında onaylı kredi veren bankalarBorcu olana anında onaylı kredi veren bankalarBankalar, borçlarını ödeyemeyen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için fırsat kampanyaları düzenlemektedir. Aynı anda iki kredi çekmek zorunda olan vatandaşların ihtiyacı bankalar tarafından karşılanabiliyor. Bankaya borcunuz olmasına karşın ilave kredi çekmek istediğinizde bankalar bu talebinize kredi notunuz iyi olması halinde olumlu bakacaktır.

Aylık geliriniz eğer iki kredi ödemesini de aynı anda yapmak için yeterli olmayacaksa, banka onay verme konusunda bazı tereddütler yaşayabilir.

Borcu olana kredi veren bankalar var mıdır?

Kredi borcu bulunan müşterilere bütün bankalar kredi verebilir. Bankanın onay durumu tamamen sizin durumunuzla ilgili olacaktır. Talebinizi bankaya bildirdiğinizde kredi siciliniz dikkate alınır ve aylık gelirinizin de yeterli olması halinde başvuru süreci tamamlanacaktır.

Borcu olan bir kimse, ikinci bir kredi çekmek istediğinde başlıca dikkat edilen kriter aylık gelir olmaktadır. Kredi kullandırılırken aylık gelirinin bir kısmına denk gelecek taksitler ayarlanmak suretiyle kredi finanse edilir.

Borcu olan bir kişi ikinci krediyi çekebilir mi?

Borçlu bir kişi ikinci bir kredi için de başvuru yapabilmektedir. Vergi ödemeleri, ilave diğer kurum ödemeleri bankalar tarafından görünmemektedir. Borcunuz eğer kamu veya özel kurumlaraysa banka bunları değerlendirmemektedir. Bankaya borcunuzun olması da sorun olarak görülmemekle birlikte kredi notunuzun yüksek olup maaşınızın da ikinci krediyi kaldırabilecek nitelikte olması önem taşımaktadır.

Borcu olana hangi bankalar kredi verir?

  • Türkiye İş Bankası
  • ING Bank
  • Denizbank
  • Şekerbank
  • VakıfBank
  • TC Ziraat Bankası

Belirtilen bankalar borcu olan müşterilerine kredi verme konusunda daha hızlı işlem yapmaktadırlar. ING Bank ve kamu bankalarında yüzde 0.99 faizle kredi finanse ediliyor. Bu bankalardan kredi yerine kredi kartı da kullanarak borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kredi çekemediğiniz hallerde kredi kartından nakit avans çekip kullanabilirsiniz.

Kredi başvuru belgeleri nelerdir?

Kredi başvurularında;

Kimlik belgesi,

İkametgah belgesi,

Maaş bordrosu,

Ek gelir talep edilmektedir.

Borç kapatma kredisi nedir?

Borç transfer kredisi olarak bilinen borç kapatma kredisi vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı anda birçok bankaya borçlu olmanız halinde bir bankadan kredi çekip borcunuzu tek bir bankada toplayabilirsiniz. Diğer borçlarınızı kapatmayı taahhüt ettiğinizden bankanız aylık gelir hesaplaması yapmayacaktır. Farklı bankalara olan borcunuzu tek bir banka çatısı altında toplayarak uygun şartlarla kredi kullanırsanız daha düşük faizlerle borcunuzu çok daha az taksit ödemeleriyle kapatabilirsiniz. Bu bakımdan bankaların kredi kapatma kredileriyle bankaya olan borç yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Borç transferi yapan bankalar ise;

  • Garanti BBVA
  • Yapı Kredi
  • Türkiye İş Bankası
  • Ziraat Bankası

Yazıda https://haberport.com/ekonomi/borcu-olana-aninda-onayli-kredi-veren-bankalar-h32272.html baz alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir